Spotkanie autorskie z Rafałem Fronią, 08.11.2022

8 listopada 2022 r. w Urzędzie Gminy Długołęka gościliśmy Rafała Fronię - himalaistę, reportażystę
Rafał Fronia na spotkaniu autorskim

Biblioteka to książki, ale też ludzie książek. Niewątpliwie człowiekiem książek jest himalaista uczestnik Narodowej Wyprawy na K2 w 2018 roku, zdobywca trzech ośmiotysięczników: Gasherbruma II, Lhotse i Broad Peaka sportowiec i miłośnik maratonów Rafał Fronia. W dorobku autora ukazały się dwa bestsellerowe reportaże "Anatomia Góry" i "Rozmowa z Górą" oraz najnowsza powieść "Pasażer Bezpamięci". Rafał Fronia jako wrażliwy człowiek z umiłowaniem słowa zabrał nas w piękną i niesamowitą podróż na Broad Peak. Pokaz zdjęć oraz ciekawie i z humorem opowiedziana przygoda pozwoliła nam uczestnikom oczami wyobraźni stanąć u podnóża gór i podziwiać wszystko z bliska. Widzieliśmy zdjęcia gór skąpanych w słońcu, oglądaliśmy chwile wzruszenia na szczycie, czy też ducha uwiecznionego na fotografii wierzchołka Broad Peak. Romantyk gór to słowa, które trafnie opisują Rafała Fronię. Autor odpowiedział nam dlaczego słowo Góry zawsze pisze dużą literą i dlaczego w góry idzie się z czystą głową. Obecność miłośników gór, wśród uczestników spotkania sprawiała, ze nasz gość odpowiedział na wiele najróżniejszych pytań oraz rozdał kilkadziesiąt autografów. Autorowi dziękujemy za wspaniałą przygodę i poświęcony czas, uczestnikom za tak liczną obecność. Dziękujemy także Panu Wójtowi Wojciechowi Błońskiemu i pracownikom Urzędu Gminy za pomoc w organizacji spotkania.

LINK Fotorelacja ze spotkania