Marcin Pałasz w bibliotece w Kiełczowie, 06.10.2022

6 października 2022 roku w Filii GBP w Kiełczowie gościł Marcin Pałasz, autor książek dla dzieci, chętnie czytanych nie tylko przez najmłodszych
Marcin Pałasz z uczniami klasy trzeciej pozują do wspólnego zdjęcia
Uczniom klas trzecich opowiedział o swojej pracy, źródłach inspiracji oraz o tym, dlaczego jego budzik dzwoni o 11.59, a swoje opowieści przyprawił szczyptą humoru, z którego znany jest czytelnikom.Pięknie dziękujemy Panu Marcinowi za wspaniałe spotkanie, a uczestnikom za miłą atmosferę.
A to wszystko umożliwiła nam Aglomeracja Wrocławska w ramach programu Rozczytana Aglomeracja.

"Marcin Pałasz - z zawodu „pisarz i optymista", jak sam o sobie mówi. Wielki miłośnik zwierząt i wszelkich istot słabszych, którym można pomóc. Właściciel psiego celebryty – Elfa. To o nim powstała 7-tomowa seria książek. Pierwszy tom: Sposób na Elfa otrzymał wyróżnienie w konkursie literackim IBBY Książka Roku 2012 oraz Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Motto życiowe autora to „uśmiecham się do świata i liczę na to, że świat uśmiechnie się do mnie". To podejście widać w jego twórczości, w której przekazuje mnóstwo pozytywnej energii, uśmiechu, a przy tym nie unika poruszania poważniejszych problemów. Obdarzony zmysłem obserwacji i wielkim dystansem do siebie, wielokrotnie wyróżniany i nagradzany."