10.11.2022 Informacje

Z wizytą u bibliotecznego jeża, 10.11.2022

10 listopada przypada Dzień Jeża. Z tej okazji delegacja biblioteki odwiedziła Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Kątnej.
kątna
Głównym celem wizyty było przekazanie darów dla jeżyka oraz nadanie imienia „Czytuś” jeżykowi znalezionemu pod drzwiami Biblioteki. Podczas wizyty przekazaliśmy także liczne prace plastyczne, wykonane przez naszych Czytelników, w tym jeżyki z liści wykonane przez maluszki z Klubu Małego Czytelnika oraz książkę pt. „Jeż i świat” wykonaną przez przedstawicieli Młodzieżowego DKK „Jeżyk”. Wśród prac plastycznych znalazł się również specjalny list w kopercie, zaadresowany do Jeżyka;) Podczas wizyty mieliśmy okazję poznać i przyjrzeć się zwierzętom przebywającym w Ośrodku, a znajdują się tam: owce, sarenki, bociany i łabędzie. Od Pani Joanny Węgrzynowicz Technik Weterynarii dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o dzikich zwierzętach, dlaczego trafiły do Ośrodka, jak długo w nim pozostaną, a także jak na co dzień wygląda praca w Ośrodku. Nasz Jeżyk ma się dobrze. Cały i zdrowy, wraz z innymi jeżami czeka na wiosnę. Bardzo dziękujemy Ośrodkowi Rehabilitacji Zwierząt w Kątnej za zaproszenie i oprowadzenie. Dziękujemy również wszystkim Czytelnikom Biblioteki, którzy przynieśli dary na zbiórkę dla jeżyka oraz za wspaniałe pomysły, nadesłane w konkursie na imię dla jeżyka.
Gratulujemy zwycięzcom!!!
LINK Wizyta w Kątnej