Warsztaty literackie z Barbarą Sadurską, 23.09.2022

Pierwsze warsztaty literackie z p. Barbarą Sadurską, zorganizowaliśmy dzięki Aglomeracji Wrocławskiej
Sadurska z młodzieżą na warsztatach w bibliotece w długołęce

Warsztaty literackie organizowane są z myślą o uczniach, którzy chcą nauczyć się, jak angażująco pisać (być może mają za sobą pierwsze pisarskie próby), są zainteresowani literaturą, z własnej woli czytają książki spoza kanonu lektur, są ciekawi warsztatu pracy pisarza. Lista chętnych do wzięcia udziału w szkoleniu szybko się zapełniła, decydowała kolejność zgłoszeń, utworzona została lista rezerwowa. Młodzież wysoko oceniła warsztaty z p. Barbarą Sadurską. Na kilkugodzinnym spotkaniu młodzi ludzie tworzyli fragmenty tekstów literackich, odczytywali na głos i wspólnie omawiali. Wielu uczniów przyznało, że warsztaty wzmocniły poczucie ich własnej wartości.