21.12.2021 Informacje

Teren pod budowę nowej, długołęckiej biblioteki jest już własnością gminy!

Budynek, w którym obecnie znajduje się biblioteka oraz GOPS przeznaczony jest do rozbiórki. I oto wspaniała wiadomość: dobiegły końca formalności związane z przekazaniem działki pod budowę nowego obiektu.
Wojciech Błoński ze współpracownikami

Wójt Gminy Wojciech Błoński na profilu Fb napisał: "W poniedziałek (20.12.2021) parafowaliśmy w obecności notariusza dokumenty, dzięki którym do gminnego zasobu na mocy darowizny trafiła nieruchomość położona w Długołęce przy ul. Słonecznej (działka ewidencyjna nr 165) z przeznaczeniem pod budowę gminnej biblioteki publicznej.
Pozyskanie nieruchomości nie byłoby możliwe bez zaangażowania Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz wsparcia Jarosława Obremskiego - Wojewody Dolnośląskiego. Dlaczego to tak ważne? Jednym z wielu zadań własnych gminy jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb mieszkańców m.in. w zakresie dostępu do kultury i wiedzy właśnie w formie bibliotek gminnych. Teraz szczególnie, w trudnym czasie pandemii widzimy, jak potrzebne jest stworzenie naszym mieszkańcom – w szczególności młodzieży i seniorom - przyjaznego, nowoczesnego ośrodka o standardzie spełniającym ich oczekiwania i dającego możliwość bezpiecznego i komfortowego korzystania z zasobów i projektów realizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną."