Spotkanie autorskie z Tomaszem Raczkiem, 31.08.2022

Pan Tomasz Raczek jest znakomitym gawędziarzem. Opowieść o swojej pracy i drodze zawodowej okrasił licznymi anegdotami. Poznaliśmy dewizę życiową pana Tomasza, która brzmi: "należy konsekwentnie dążyć do realizacji marzeń, bo to daje siłę i radość życia". Pan Raczek uważa, że należy opowiadać o swoich planach, marzeniach /nie bać się, że coś zapeszymy/, bo nie wiadomo kiedy spotkamy na swojej drodze kogoś, kto pomoże te plany zrealizować. Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie Panu Tomaszowi i naszym Czytelnikom, którzy jak zawsze licznie przybyli na wydarzenie organizowane przez bibliotekę. Dziękujemy także Panu Wojciechowi Błońskiemu - wójtowi gminy oraz pracownikom Urzędu Gminy za pomoc w organizacji spotkania.
Tomasz Raczek na spotkaniu autorskim w Długołęce

Tomasz Raczek - Krytyk filmowy i youtuber (prowadzi własny kanał wideorecenzji filmowych), redaktor naczelny Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autor audycji RACZEK MOVIE w Radiu Nowy Świat. Wcześniej m.in. kierownik literacki Zespołu Filmowego „Oko”, redaktor naczelny PLAYBOYA i miesięcznika FILM, dyrektor kanałów telewizyjnych nfilmHD oraz wicedyrektor TVP2. Razem z Zygmuntem Kałużyńskim stworzył nadawany przez kilkanaście lat cykl filmowy „Perły z lamusa” w TVP2. Autor 15 książek o filmie i telewizji oraz 3 albumów płytowych z muzyką filmową. Laureat nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego, Wiktora, nagrody PISF za popularyzowanie filmu w telewizji oraz tytułu „Mistrza Mowy Polskiej”.

Fotorelacja spotkanie autorskie z Tomaszem Raczkiem