13.06.2022

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską, 13.06.2022

Magdalena Zarębska - autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka we Wrocławiu. Ciągle w ruchu - albo zajęta pisaniem kolejnej książki, albo pochłonięta zabawą z dziećmi na spotkaniu autorskim. Odpoczywa na macie, ćwicząc jogę. Marzy o tym, by wrócić do jazdy konnej po dolnośląskich lasach.
Zarębska2

W 2019 roku w rozmowie z panią Magdą poruszyliśmy temat tolerancji. Z każdym rokiem w szkołach naszej gminy uczy się coraz więcej dzieci, które wyróżniają się kolorem skóry. Jak rozmawiać z dziećmi o inności? Pani Magda obiecała napisać opowiadanie, w którym poruszy ten ważny temat. Obietnicy dotrzymała i na spotkaniu z uczniami SP w Długołęce przedstawiła Poleczkę, bohaterkę książki "Skąd jest Pola". Z tą wspaniałą opowieścią o przyjaźni, tolerancji, poznawaniu innych i siebie nasi młodzi czytelnicy zetknęli się na długo przed spotkaniem z autorką. Zapraszamy do naszej biblioteki po wiele innych tytułów Magdaleny Zarębskiej.

Wkrótce nasze zasoby biblioteczne wzbogacimy o najnowszą książkę autorki pt. Ciotka. To ciepła i wyjątkowa w swym przesłaniu opowieść, która w przystępny sposób przygotowuje czytelniczki do pierwszej miesiączki.