16.05.2023 Informacje

Międzynarodowy Dzień Ziemi - spotkanie tematyczne, 16 maja 2023

W nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Ziemi, obchodzonego 22 kwietnia, w Bibliotece w Długołęce odbyła się interesująca lekcja przyrody. Zajęcia z dziećmi poprowadził nasz specjalny gość - Pan Andrzej Milian - kierownik Wydziału Ochrony Środowiska UG Długołęka
andrzej milian na spotkaniu z dziećmi z drugich klas

Pan Andrzej uświadomił drugoklasistom, że środowisko, które nas otacza to nasz wspólny dom, zbudowany z poszczególnych cegiełek przyrody. Naszym obowiązkiem i zadaniem jest dbanie, aby każda „cegiełka” ekosystemu dobrze funkcjonowała. Dzieci poznały takie pojęcia jak recykling, segregacja śmieci, przetwarzanie odpadów oraz jaką rolę odgrywają te procesy w ochronie środowiska. Prezentacja została ubogacona ciekawymi fotografiami ze zbiorów Pana Andrzeja. Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi Milianowi za wspaniałe spotkanie!