Pasowanie na czytelnika w bibliotece w Długołęce

Do uroczystego pasowania na czytelnika uczniowie klas pierwszych SP przygotowywali się od początku roku szkolnego. Panie bibliotekarki przeprowadziły szereg lekcji bibliotecznych, na których dzieci dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, ile książek i na jak długo można wypożyczyć, co zrobić w sytuacji, gdy zniszczymy lub zagubimy książkę. Zobowiązania biblioteczne pierwszoklasistów, podpisane przez opiekunów dzieci, pozwoliły na wcześniejsze wprowadzenie młodych czytelników do bazy, dzięki czemu pierwsze, samodzielne wypożyczenie książki przez dzieci przebiegło bardzo sprawnie.
tekst pasowania na czytelnika

Panie bibliotekarki: pani Agnieszka i pani Marta zaskoczyły młodych czytelników formą przeprowadzenia pasowania. W odpowiednio udekorowanej czytelni pierwszoklasiści obserwowali doświadczenia chemiczne przeprowadzane przez samą Marię Skłodowską-Curie. Dzieci dowiedziały się wiele na temat naszej noblistki. Po zakończeniu doświadczeń przyszła pora na egzamin ze znajomości zasad obowiązujących w bibliotece, z którym dzieci świetnie sobie poradziły. Po pasowaniu na czytelnika każde dziecko otrzymało Dyplom, a na karcie z tekstem pasowania zostawiły na pamiątkę odciski swoich paluszków. Młodym czytelnikom życzymy pasji w zdobywaniu wiedzy oraz by tę wiedzę czerpali z mądrych książek. Niech czytanie będzie dla nich również najlepszą zabawą, gdyż jak napisała Wisława Szymborska "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".

Fotorelacja Pasowanie na czytelnika