09.03.2018

Anna Dziewit-Meller, 09.03.2018

Dziś, 9 marca 2018 r., w bibliotece w Długołęce gościliśmy Panią Annę Dziewit-Meller - dziennikarkę, autorkę książek dla dorosłych i dla dzieci.
Anna Dziewit Meller w czytelni biblioteki w Długołęce

Pani Anna napisała m.in. książkę "Damy, Dziewuchy, Dziewczyny. Historia w spódnicy", w której przedstawia niezwykłe historyczne postaci - kobiety, dla których nie było rzeczy niemożliwych, nawet wówczas, gdy przedstawicielki tej płci miały bardzo ograniczone prawa. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze szkół w Długołęce. W nawiązaniu do bohaterek książki autorka poruszyła z młodzieżą ważne tematy dotyczące tego, że wszyscy ludzie są sobie równi i należą im się te same prawa, bez względu na płeć, ze szczególnym uwzględnieniem tego, by pamiętać, że kobiety uzyskały wiele przywilejów niedawno, a w niektórych krajach nadal mają je ograniczone. Dziękujemy bardzo Pani Dziewit-Meller za wyjątkowe spotkania i mamy nadzieję, że jeszcze odwiedzi nasze biblioteki!

Fotorelacja Anna Dziewit - Meller, 09.03.2018